Воскресенье, 24.02.2019, 02:12

Расписание вебинаров на февраль 2017Расписание вебинаров на февраль 2017

Программа Оксбридж

Учитель гимназии И.А. Храбан посетила методический семинар «Современные аспекты деятельности учителя иностранного языка в рамках реализации ФГОС»Учитель гимназии И.А. Храбан посетила методический семинар «Современные аспекты деятельности учителя иностранного языка в рамках реализации ФГОС», ... Читать дальше »

Am 21. Januar hat „Kaleidoskop“ – die Theatergruppe unseres Gymnasiums – an dem VII Schultheaterfestival in deutscher Sprache „Spielen – Lernen“ teilgenommen. Die Schüler/innen haben eine neue Aufführung „FLIK 5“ vorgestellt, deren Szenarium von der Leiterin der Theatergruppe E. A. Lazarenko geschrieben wurde. Die Schüler haben alle Zuschauer durch ihre wunderbaren künstlerischen Fähigkeiten und ihr ... Читать дальше »

Am 21. Januar wird der Tag der Ingenieurtruppen in Russland gefeiert. Die Geschichte geht noch auf die Zeiten von Peter I zurück. ... Читать дальше »

From 2 to 10 January, during the winter holidays, with the support of the Agency for Sport of the Kaliningrad region and the regional chess federation (president Gahan D.V.) held the festival "Hope" named after I.A. Kopytovsky. ... Читать дальше »

The charity event "We need you!"New Year is approaching. The excitement in the stores for buying. We are all trying to find gifts for friends and relatives. ... Читать дальше »

Am. 20 Dezember haben unsere Schüler den Kindergarten Nr. 55 besucht. ... Читать дальше »

Within the work plan of the "Oxbridge" platform students of our school took part in the annual event "Christmas Musical Theatre Festival" on 23 and 24 December.

Students of Gymnasium №32 attended school number 4 in Olsztyn in order to support a healthy lifestyle, promotion of English, Polish and Russian languages. ... Читать дальше »

« 1 2 ... 326 327 328 329 330 ... 355 356 »